Blog

Co zrobić w czasie awarii Auta
Data dodania 13/02/2023
Co zrobić w czasie awarii Auta

Niestety, awarie pojazdów to częsty problem, z którym mogą się spotkać kierowcy. Kiedy awaria dzieje się na drodze, jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja. Co zrobić w przypadku awarii na drodze i jak sobie poradzić?

1. Znajdź bezpieczne miejsce - jeśli jest to możliwe, zjeżdżaj z drogi i zaparkuj na poboczu lub na przyległym miejscu postojowym. Zawsze staraj się uniknąć zatrzymywania się na pasie ruchu czy gdziekolwiek, gdzie stanowisz zagrożenie dla innych kierowców.

2. Ostrzeż innych - upewnij się, że włączyłeś światła awaryjne. Jeśli masz trójkąt ostrzegawczy, postaw go poza pojazdem, aby ostrzec innych kierowców przed zbliżaniem się do awarii.

3. Skontaktuj się z pomocą drogową - jeśli nie jesteś w stanie naprawić samochodu, skontaktuj się z pomocą drogową. Wiele firm oferuje usługi holowania pojazdów.

4. Poczekaj w bezpiecznym miejscu - zdecydowanie nie zaleca się samodzielnego naprawiania pojazdu, zwłaszcza jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu. Poczekaj na pomoc w bezpiecznym miejscu i nie ryzykuj swojego życia, walcząc z usterką.

5. Zabezpiecz swój pojazd - awarię na drodze często towarzyszą niebezpieczeństwa kradzieży. Upewnij się, że zabezpieczyłeś swoje cenne przedmioty w samochodzie przed potencjalnymi złodziejami.

Pamiętaj, że awaria pojazdu na drodze może stać się niebezpieczna dla Ciebie i dla innych kierowców. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i skontaktuj się z Pomocą drogową Zgorzelec« Wróć

ikona Halowanie Zgorzelec
ul. Langiewicza 5/7
59-900 Zgorzelec
woj. dolnośląskie
NIP: 6152030010
ikona Telefon kontaktowy
ikona Napisz do nas
Kontakt